Valmennusryhmät 2020-2021

 

 

 

Maanantai:

 

15:30 – 17:00 Harrasteryhmä (Jani)

  1. Christopher Wildtgrube
  2. Aaron Saarentaus
  3. Saku Karjanlahti
  4. Niko Mäittälä
  5. Rasmus Salonoja
  6. Enja Ehnberg
  7. Saku Karjanlahti
  8. Meea Sorvali
  9. Joel Salmi
  10. Aaron Salmi
  11. Sasu Koskela

17:00 – 19:00 Kilpajuniorit (Jani) 

  1. Karre Juurakko
  2. Verneri Järvinen
  3. Eliel Laine
  4. Ruudolf Suutarinen
  5. Lumi Sillanpää
  6. Selma Kääriäinen
  7. Arno Holmström
  8. Oskari Nevas
  9. Daniel Uhlbäck
  10. VAPAA

19:00 – 20:00 Pienryhmävalmennus (Jani)

  1. Kim Palko
  2. Laura Jalli

Tiistai

15:00 – 16:30 Starttikilparyhmä (Jani)

  1. Leevi Seppänen
  2. Timi Heimala
  3. Roosa Lankinen
  4. Eeva Lindgren
  5. VAPAA
  6. VAPAA
  7. Joonas Mäkinen
  8. Otso Pennanen

16:30 – 18:00 Kilpajuniorit 2 (Jani)

  1. Karre Juurakko
  2. Verneri Järvinen
  3. Eliel Laine
  4. Lumi Sillanpää
  5. Arno Holmström
  6. Oskari Nevas
  7. Daniel Uhlbäck
  8. VAPAA

18:00 – 19:00 Fysiikkavalmennus ( Jani )

18:00 – 19:00 Pienryhmävalmennus (Late)

  1. Leevi Siimes
  2. (Varattu)

19:00 – 20:00 Sekanelinpeli Edustus (Late)

  1. Selma Kääriäinen
  2. Lauri Nyholm
  3. Jani Laitinen
  4. Laura Jalli

Keskiviikko:

15:00 – 16:30 Starttikilparyhmä (Jani)

  1. Niko Mäittälä
  2. Alli Martikainen
  3. Timi Heimala
  4. Eeva Lindgren
  5. Veeti Äyräs
  6. Meea Sorvali
  7. Niilo Tolonen
  8. Max Riekkinen
  9. Jimi Lilja

16:30 – 18:00 Kilpajuniorit 1 (Jani)

  1. Karre Juurakko
  2. Verneri Järvinen
  3. Elias Otala
  4. Eliel Laine
  5. Ruudolf Suutarinen
  6. Lumi Sillanpää
  7. Oskari Nevas
  8. Otso Pennanen
  9. Leevi Siimes
  10. Vilho Airamaa

18:00 – 19:00 Aikuisvalmennus alkeis (Jani)

  1. Hannu Valkama
  2. VAPAA
  3. Tiina Krogdahl
  4. Veronika Solovian
  5. Annika Jalli
  6. Merja Rushe

19:00 – 20:00 Aikuisvalmennus edityneet (Jani)

  1. Jyrki Pennanen
  2. Antti Palken
  3. Jukka Järvinen
  4. Tuomo Rintanen
  5. Tommi Nuutinen
  6. Timo Vilen

 20:00 – 21:00 Pienryhmä (Jani)

    1. Selma Kääriäinen
    2. Laura Jalli

Torstai:

15:00 – 16:00 Alkeisryhmä Alakoulu (Jani)

  1. Joel Siniharju
  2. Joona Oksa
  3. Onni Laitinen
  4. Aaro Kinni
  5. Aleksi Kotanen
  6. Adam Kozak
  7. Martin Kozak
  8. VAPAA

16:00 – 17:30 Starttikilpa/Harraste (Jani)

  1. Leevi Seppänen
  2. Leevi Termonen
  3. Daniel Uhlbäck
  4. Niklas Blomqvist
  5. Otso Pennanen
  6. Veeti Äyräs
  7. Joonas Mäkinen
  8. Viljami Ravantti
  9. Vilho Koskela

17:30 – 19:00 Kilpapelaajat + 30 min fysiikka (Jani)

  1. Leevi Siimes
  2. Kim Palko
  3. Selma Kääriäinen
  4. Laura Jalli
  5. Salla-Mari Jokela
  6. Tomi Mäkinen
  7. VAPAA

Perjantai:

14:00 – 15:00 Alkeisryhmä (Late)

  1. Leo Rouvinen
  2. Arto Huikko
  3. Roni Huikko
  4. Olivia Sohlberg
  5. VAPAA
  6. Jade Taskinen
  7. VAPAA

15:00 – 16:30 Starttikilparyhmä (Late)

  1. Alli Martikainen
  2. Timi Heimala
  3. Roosa Lankinen
  4. Eeva Lindgren
  5. VAPAA
  6. Niilo Tolonen

16:30 – 18:00 Harrasteryhmä Alakoulu (Late)

  1. Esa Mäittälä
  2. Salla Tuurinkoski
  3. Anssi Kuusisto
  4. Timur Teplits
  5. Rasmus Salonoja
  6. Enja Ehnberg
  7. Samvardhana Anand
  8. Aki Dhadwal
  9. Christopher Wildtgrube
  10. Iines Mäkinen
  11. Jessika Järnfors
  12. Emma Törhönen

18:00 – 19:30 Harrasteryhmä Yläkoulu (Late)

  1. Saku Karjanlahti
  2. Anette Rose Thankickal
  3. Daniel Rautavalta
  4. Frans Pentikäinen
  5. Anna Phan
  6. Valtteri Pertilä
  7. Leevi Termonen
  8. Lyydia Männikkö
  9. Sankeerthana Anand
  10. Tanya John
  11. Raymond Qiu
  12. Leevi Lehtonen
  13. Aaro Viljanen 

19:30 – 21:00 Harrasteryhmä +14-vuotiaat (Late)

  1. Rasmus Saarinen
  2. Pyry Kielosto
  3. Niklas Laak
  4. Aku Korpela
  5. Olli Salomaa
  6. Eemeli Korhonen
  7. Antti Soikkeli
  8. Miikael Lemberg
  9. Rasmus Räihä
  10. Julius Yli-Kokko
  11. Santeri Salonoja
  12. VAPAA

Sunnuntai:

14:00 – 15:30 Harrasteryhmä (Eemi)

  1. Ilari Karjalainen
  2. Joona Pääkkö
  3. Aaron Saarentaus
  4. Viljami Ravantti
  5. Timur Teplits
  6. Joonas Mäkinen
  7. Aada Tarhonen
  8. Lalita Rantala
  9. Elias Krogdahl
  10. Samuel Alanen
  11. VAPAA
  12. VAPAA

15:30 – 17:00 Harrasteryhmä +14-vuotiaat (Eemi)

  1. Rasmus Saarinen
  2. Eetu Lindgren
  3. Pyry Kielosto
  4. Axel Lindholm
  5. Jere Laukkanen
  6. Arttu Takkinen
  7. Frans Pentikäinen
  8. Antti Soikkeli
  9. Enja Ehnberg
  10. Christopher Wildtgrube
  11. Julius Yli-Kokko
  12. VAPAA

17:00 – 19:00 Kilpajuniorit  (Eemi)

  1. Karre Juurakko
  2. Verneri Järvinen
  3. Elias Otala
  4. Otso Pennanen
  5. Ruudolf Suutarinen
  6. Arno Holmström
  7. Oskari Nevas
  8. Vilho Airamaa
  9. Leevi Siimes

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALKEISRYHMÄT. Ryhmät soveltuvat vasta-alkajille ja vähän pelanneille. Harjoittelevat 1-3krt/vk. Alkeisryhmissä tutustutaan sulkapallon perustekniikkaa ja taktiikkaa erilaisten harjoitusten ja pelien kautta.

 

 

 

 

 

 

 

HARRASTERYHMÄT. Harrasteryhmien taso vaihtelee edistyneistä junioreista aina useamman vuoden pelanneisiin nuoriin/ aikuisiin. Ryhmiä löytyy pelaajille jotka haluavat kovaa menoa treeneissä, sekä myös pelaajille jotka haluavat sulkkiksesta mukavan harrastuksen. Harrasteryhmien pelaajat harjoittelevat 1-3krt/vk.

 

 

 

 

 

 

 

STARTTIKILPARYHMÄ. Ryhmä johon on kerätty 1-3 -vuotta harrastaneita aktiivisia ja liikunnallisia nuoria junioripelaajia. Ehtona mukanaololle on tavoitteellinen ja aktiivinen harjoittelu sekä kiinnostus kilpailemisesta. Harjoitusmäärät sovitaan pelaajakohtaisesti valmentajan kanssa.

 

 

 

 

 

 

 

KILPAPELAAJAT.  Seuraa edustavat juniori- ja aikuispelaajat, jotka harjoittelevat ja kilpailevat tavoitteellisesti. Ehdot sovitaan valmentajan ja pelaajan kanssa erikseen.

 

 

 

 

 

 

 

PIENVALMENNUSRYHMÄT. Pienryhmävalmennusta valituille kilpajunioripelaajille